Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya

Suş Nedir

16/10/2019

Suş Nedir ?

Kısa ve anlaşılır bir dille suş ; Probiyotik mikroorganizmaların genetik olarak özelleşmiş alt türleri olarak ifade edilebilir . Probiyotik bakteri seçiminde suş seçimi hayati derecede önem arz eder.Seçilen suş şayet doğru değilse veya kullandığınız ürün suşlardan oluşmuyorsa paranız ve zamanınız boşa gidiyor demektir.

500.000 askerden oluşan bir ordu düşünün.Bu ordunun çok büyük bir bölümünün er ve erbaşlardan,çok az bölümünün de bordo bereli askerlerden,pilotlardan oluştuğunu hayal edelim.Savaş esnasında özel olarak görev icra edecek olan askerler özel eğitim görmüş bordo bereliler ve pilotlar olacaktır.İşte tür denilince akla asker,suş denilince akla bordo bereli asker gelmelidir.Suş ne demektir sorusunun cevabı iyice öğrenilmeden doğru bir probiyotik seçimi yapmak mümkün değildir.

Örneğin klinik çalışmalar Lactobacillus acidophilus NCFM® suşunun kolon kanserli hastalarda karsinojenik enzimlerin düşürülmesine yardımcı olduğu tespit edilmişken diğer Lactobacillus acidophilus suşları ile ilgili bu etkinin gözlenebieceğini söylemek bilimsel olarak mümkün değildir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam